O mnie

Piotr Skubiszewski – o mnie.

Urodziłem się w 1979 r. Jestem absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiego Studium Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi Samorządu Terytorialnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz stypendystą Chevening/Hansard Society Research Scholarship w London School of Economics.

Pracowałem m.in. w Kancelarii Premiera RP, w Stołecznym Biurze Promocji i Informacji Turystycznej oraz firmie konsultingowej specjalizującej się w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Odbyłem także staże w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w firmie doradczej w Londynie. Obecnie pracuję w sektorze prywatnym.

W latach 2004-2010 działałem w Socjaldemokracji Polskiej (SDPL) i byłem jej przewodniczącym na Ursynowie. W 2004 r. kandydowałem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a w 2007 r. do Sejmu RP. W latach 2004-2007 pełniłem funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja (SMS). Od stycznia 2017 r. jestem przewodniczącym stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

W 2002, 2006 i 2010 i 2014 r. mieszkańcy Ursynowa obdarzyli mnie zaufaniem, wybierając mnie na radnego dzielnicy Ursynów. W czasie sprawowania mandatu radnego udało mi się rozwiązać wiele problemów dotyczących życia codziennego mieszkańców Ursynowa. Zawsze byłem i jestem do dyspozycji mieszkańców, wielokrotnie interweniowałem w ich indywidualnych sprawach.  Mandat radnego sprawowałem do grudnia 2014 r.

Prywatnie: żonaty, tata Tomka. Interesuję się muzyką filmową, sportem, polityką i sprawami społeczno-gospodarczymi.

W kadencji 2010-2014 Rady Dzielnicy Ursynów byłem Przewodniczącym Komisji Architektury, Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ekologii.

Kontakt: e-mail: pskubiszewski@o2.pl

Informacja na temat mojej pracy radnego w kadencji 2010 – 2014:

Dzięki mojej determinacji udało się rozwiązać wiele problemów ważnych dla mieszkańców, m.in.:

  • doprowadzenie w 2011 r. do częściowego otwarcia Parku Natolińskiego dla zwiedzających,
  • wyremontowanie (pod koniec 2010 r.)  zdewastowanych parkingów wzdłuż ul. Rosoła,
  • całkowita modernizacja w 2013 r. boiska SP 330 przy ul. Mandarynki 1 (zabiegał również o remonty innych boisk),
  • odwodnienie ścieżki doprowadzającej do stacji metra Natolin (część zrealizowana pod koniec 2010 r. oraz w 2011 r. ),
  • doprowadzenie do udostępnienia od 2011 r. transmisji sesji Rady Dzielnicy Ursynów przez Internet (wspólnie z radnym Pawłem Lenarczykiem),
  • wprowadzenie w obecnej kadencji samorządu programu Boiska Otwarte w Wakacje,
  • instalacja aktywnych znaków drogowych na przejściach dla pieszych przy ul. Przy Bażantarni i Lanciego (2011 r.),
  • wykonanie chodników na istniejących przedeptach przy stacji metra Natolin,
  • zmiana organizacji ruchu na ul. Belgradzkiej.

W kadencji 2010-2014 złożyłem ponad 100 interpelacji. Oprócz spraw opisanych powyżej,  interpelacje dotyczyły m.in. uporządkowania nielegalnych reklam, usunięcia znaków zatrzymywania się wzdłuż ul. Belgradzkiej, montażu wind przy stacji metra Imielin, uporządkowania terenów przy ul. Kulczyńskiego (inwestycja „Cynamonowy Dom”), zainstalowania wiaty na przystanku Mandarynki 02, zamontowania tzw. ekopłyt na parkingu wzdłuż ul. Rosoła celem stworzenia dodatkowych miejsc, likwidacji tzw. fortepianu ursynowskiego, ścieżek rowerowych (np. przy ul. Nugat) i zamontowania drążków i poręczy do ćwiczeń na Ursynowie, ustanowienia ruchu jednokierunkowego na u. Rzekotki.

Jako Przewodniczący Komisji Architektury, Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ekologii jestem współinicjatorem stanowisk Rady Dzielnicy Ursynów m.in. w sprawie wniosków do Koncepcji Programowej dla drogi ekspresowej S2 – Południowej Obwodnicy Warszawy, budowy połączenia drogowego pomiędzy Ursynowem i Wilanowem, ograniczenia hałasu lotniczego przez lotnisko im. F. Chopina oraz uchwał o uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonów: Natolin, Imielin, Stokłosy.

Postanowienie Komisarza Wyborczego o wygaszeniu mandatu radnego

Odnośnik do strony internetowej stowarzyszenia Otwarty Ursynów 

Możliwość komentowania jest wyłączona.