Radny Piotr Karczewski z PO nie rozumie, że może łamać przepisy antykorupcyjne – oświadczenie

Oświadczam, że w żadnych rozmowach koalicyjnych nie brałem udziału. Doszły do mnie informacje, że takie rozmowy miały miejsce i wyraziłem się klarownie, że jestem przeciwny zawieraniu jakiejkolwiek koalicji z radnym Piotrem Karczewskim. Zwieńczenie tych rozmów wiązałoby się ze zmianą stanowiska Naszego Ursynowa w sprawie tymczasowej lokalizacji dla „Bazarku na Dołku” przy ulicy Polaka. Osobiście nie wyraziłem na to zgody. Od początku uważam, że ta lokalizacja jest nietrafiona. Nie czynię tego z powodów politycznych, wynika to z głębokiej analizy. Już raz Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję o warunkach zabudowy na targowisko przy ul. Polaka, przyznając mi rację. Nie wyobrażam sobie, że za cenę przejęcia władzy, mógłbym poświęcić jeden z naszych najważniejszych postulatów. Oznaczałoby to utratę całkowitej wiarygodności. Nasz Ursynów zawiódłby w tej sposób mieszkańców, którzy autentycznie zaangażowali się z nami w walkę w tej sprawie.

Dodatkowo nie mam zamiar wspierać interesów gospodarczych radnego Karczewskiego, który jest także szefem stowarzyszenia kupców prowadzącego bazarek. Uważam, że kolizja interesów jest oczywista na gruncie prawa i etyki. Radny i jego stowarzyszenie już dziś prowadzą działalność z wykorzystaniem mienia komunalnego, a jednocześnie starają się o pozyskanie kolejnych terenów komunalnych przy ul. Polaka. Przepisy obowiązujące w Polsce wprost zabraniają radnemu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której jest radnym. Z uwagi na to, iż rozmowy o zmianie koalicji miały miejsce, zastanowię się w najbliższych dniach nad sensem mojej dalszej aktywności w stowarzyszeniu Nasz Ursynów.

Oświadczenie odnosi się do artykułu:

http://www.haloursynow.pl/artykuly/karczewski-odpowiada-skubiszewskiemu-atakuja-bo-ni,6956.htm

Powrót do strony głównej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>